דבר היו״ר - איגוד התאגידים העירוניים

מאז הקמתו, בשנת 1994, מייצג האיגוד את התאגידים העירוניים מול משרדי הממשלה והרגולטורים השונים מתוך מטרה, ליצור תנאי פעילות מיטביים עבור התאגידים העירוניים.

במהלך השנים שחלפו, זכינו להישגים רבים והבאנו לייצוב מעמדם של התאגידים והפיכתם לחלק בלתי נפרד ומרכזי מהעשייה של השלטון המקומי בישראל. כמו כן, ניהלנו מאבקים שמטרתם שיפור תנאי העסקתם של עובדי התאגידים העירוניים וקבלת הטבות, להם היו זוכים בעבר רק עובדים בכירים ברשויות המקומיות.

ברצוני למנות כמה מההישגים אליהם הגענו בתקופה האחרונה: 

קידום הרפורמה בתחום התאגידים העירוניים – קידום רפורמה מקיפה בשיתוף פעולה עם משרד הפנים ועם מרכז השלטון המקומי במגוון תחומי הפעילות של התאגיד העירוני כגון: התקשרויות, כוח אדם ושכר, שיתופי פעולה עם המגזר הפרטי, ממשל תאגידי ועוד.

אישור הממונה על השכר למודל בונוסים לעובדים בכירים – האיגוד הביא לאישור הממונה על השכר במשרד האוצר לשלם בונוסים לעובדים בכירים בתאגידים עירוניים לפי מדדים שונים של הצלחה בתפקידם. מדובר בהחלטת פורצת דרך שאין לה אח ורע גם ברשויות המקומיות. המודל היה אמור להתחיל כפיילוט בשנת 2020 אולם נדחה לשנת 2021 בשל משבר הקורונה.

צירוף עובדי התאגידים העירוניים למועדון "שלך" – הגענו להסכם עם מועדון החברים "שלך" לצירוף עובדי התאגיד העירוני למועדון. לראשונה עובדי התאגידים העירוניים זוכים להטבות שונות שהיו בעבר שמורות רק לעובדי רשויות מקומיות.

שיפור תנאי השכר וההעסקה של עובדי התאגידים העירוניים – בזכות פעולות של איגוד התאגידים העירוניים הגענו להישגים רבים: החלת הסדר פדיון ימי מחלה שחל בשלטון המקומי על תאגידים עירוניים, העלאת שכר עובדים בתחום ההנדסה ב-5%, מתן אפשרות לקבלת עובדים לתקופה של חצי שנה ללא אישור משרד הפנים ועוד. שינויים רבים בתחום השכר וכוח האדם ייכנסו לתוקף במסגרת הרפורמה.

כמו כן, האיגוד מספק לחברים בו פלטפורמה ל"נטוורקינג" בהם הם נהנים מחכמת ההמונים, הידע, הניסיון והקשרים.

לכל אורך שנות פעילותו מקדם האיגוד מגוון מטרות אשר נועדו לשפר את העשייה עבור העוסקים במלאכה המוניציפלית, כאשר החזון הניצב לנגד עינינו הוא להעשיר, לפתח ולשדרג את חיי התושבים במדינת ישראל.

האיגוד מקיים מידי שנה את וועידת התאגידים העירוניים הנערכת בעיר אילת.

במהלך כל וועידה, האיגוד מציג את העשייה הענפה של התאגידים העירוניים לצד פרויקטים חדשניים ופורצי דרך המבוצעים על ידי תאגידים עירוניים בכל רחבי הארץ. בוועידה נערכים פאנלים ייחודיים והרצאות מעניינות בהשתתפות אישי ציבור בכירים ומרצים מהטובים בתחומם.

בכל ועידה משתתפים מאות אורחים בהם שרים, חברי כנסת, מנכ"לים של תאגידים עירוניים, ראשי רשויות מקומיות, בעלי תפקידים בכירים במוסדות המדינה ומשרדי הממשלה ואנשי עסקים וגורמים מובילים מהשוק הפרטי. 

כמות המשתתפים העצומה הגדלה מידי שנה והיקף התכנים העשירים המוצגים בכנס, מהווים את העדות הטובה ביותר למעמדם של התאגידים העירוניים בישראל, לכוחם הגדל ולחשיבות המתגברת שלהם במשק הישראלי בכלל ובשלטון המקומי בפרט.

מלבד הוועדה השנתית, מקיים האיגוד עשרות ימין עיון, כנסים חד יומיים, הרצאות פרונטאליות ומקוונות, מפגשי החלפת ידע ועוד, הכול מתוך מטרה להגדיל ולהעשיר את הידע המקצועי של התאגידים העירוניים ועובדיהם.

השקענו רבות בהקמת האתר ובריכוז תכנים בו במטרה לספק לכם מקור מהימן ומקצועי אשר ישמש אתכם לצורך עבודתכם ואני מקווה שתמצאו את האתר כמסייע ונוח לשימוש.

למעוניינים בהצטרפות לאיגוד:
נא לפנות לאורטל אלקיים
מנהלת לשכת איגוד התאגידים העירוניים ברשויות המקומיות

בטלפון: 03-5587322
במייל: IgudAtagidim@gmail.com 

למעוניינים בהצטרפות לאיגוד:

דילוג לתוכן