ראיון מיוחד עם גב' דלית זילבר, מנכ"לית מינהל התכנון - איגוד התאגידים העירוניים

ראיון מיוחד עם גב' דלית זילבר, מנכ"לית מינהל התכנון

על התוכנית האסטרטגית שלהם שסובלת מליקויים בגלל קצב שיווק הקרקעות – "אפשרנו יותר מ600 אלף יחידות דיור ב5 השנים האחרונות. זה משמעותי מאוד. ציינה כי הם צריכים גם שטחים פתוחים כדי שיהיה לנו איפה לנשום בעתיד.
"הטענות של רמ"י הן מופרכות. התוכנית האסטרטגית היא קודם כול החלטת ממשלה. נתנו לנו יעד מסוים ש-60% יכלול התחדשות עירונית. אם לא היינו בודקים תשתיות, היינו בשוקת שבורה".

כמו כן, אמרה כי התפקיד שלהם זה להסתכל לטווח הארוך. למשל בנוגע לתמ"א 38 הוסיפה: "זו בכייה לדורות לעשות את זה. זו תכנית רעה מאוד שרק עושה נזק ולא עשתה תפקידה. ראשי הרשויות הצביעו ברגליים".

בנושא תכנית האב במפרץ חיפה: "יהיה כאן אירוע תכנוני והסביבתי מאוד משמעותי. החזון של חיפה עם כל נושא של חזית הים – יש לעיר פוטנציאל אדיר". כמו כן, הוסיפה זילבר כי צריך להתבסס על תעסוקה נקייה ולעשות התחדשות שם וזה בשלב של התוכנית האסטרטגית הבאה. "צריך למצוא מתקנים חלופיים לכל המתקנים שיש לנו שם. מדובר על כמה וכמה תכניות שצריכות לתת מענה בעתיד לכל הבעיות בעתיד".

לבסוף, על כך שהמחליף של זילבר יהיה בכפוף למשרד הפנים – השיבה זילבר כי כאמור מנהל התכנון עובד לטווח הארוך מעבר למענה של כאן ועכשיו. "תפקידנו להסתכל קדימה על הדורות הבאים שיחיו כאן. כולנו כאן בעד מדינה לטווח הארוך". בנוסף, "העצמאות שלנו היא בכל תחום שהוא במינהל התכנון. בהיקף הפעילות והאפשרות שלנו לקדם דברים. שרים מתחלפים אבל העבודה היא לא נגמרת בשנה או שנתיים אלא ישנן תוכניות ארוכות טווח".

meet

מערכת CHANCE TO MEET

חברים וחברות יקרים,כבכל שנה וועידת איגוד התאגידים העירוניים מהווה הזדמנות לפגוש, להכיר ולשוחח עם בעלי תפקידים ברשויות המקומיות ובתאגידים מקבילים. אך מה קורה אם רוצים

המשך קריאה »

שיתוף הכתבה:

דילוג לתוכן