ראיון מיוחד עם מר יוחנן דנינו, מפכ"ל משטרת ישראל לשעבר - איגוד התאגידים העירוניים

ראיון מיוחד עם מר יוחנן דנינו, מפכ"ל משטרת ישראל לשעבר

יוחנן דנינו עם גיא פלג

ראיון מיוחד עם מר יוחנן דנינו, מפכ"ל משטרת ישראל לשעבר, בהתייחסות על כהונתו והכנסת הכלים הטכנולוגיים בזמן כהונתו במשטרה: ״יושבים כאן באולם אנשים שחוו טעויות חמורות בשיקול דעת". מציין דנינו כי לדעתו תפקידו של המפכ"ל לא לדאוג לחקירות, כן לתת גיבוי לחוקרים, אבל לא להתעסק בחקירות ולקרוא עדויות. עליו להתעסק במשטרה.

על פרשת NSO ושמו שהתערבב לשם – "אני קרוב לנושא הטכנולוגי – אם זה ביטוח דיגיטלי וסייבר. אני חשבתי שחשוב שלמשטרה יהיה סייבר והייתי אחראי להקים את יחידת הסייבר במשטרה".

על הפער בין החקיקה שמפגרת מאחור מול האמצעים הטכנולוגיים ויכולותיהם המתקדמות – "אכן קיים פער. היו הרבה עבודות מטה בנידון. אחת הביקורות הגדולות, ובצדק, אם מה שהיה כתוב ב"כלכליסט" נכון – זה חמור מאוד".

"כשהקמתי את חטיבת הסיגינט רציתי שיהיו להם את הכלים המתאימים, כמו שיש למשטרות אחרות בעולם. רכשנו כלים אחרים, לא את הפגסוס. לא הבנתי את הביקורת למה המשטרה צריכה שיהיו לה כלים כאלה. אני מסכים שאסור לפגוע בפרטיות וצריך לשים זאת באיזונים כשאתה בוחר כלים. אבל צריך לדעת אילו כלים להיעזר כדי להילחם בפשיעה. אני ראיתי מול העיניים רוצחים וראשי ארגוני פשע. אנחנו מדברים על משילות והשתוללות של הפשע. המדינה לא עומדת בקצב. זה לא קורה סתם, צריך להתמודד עם זה ולכן צריך כלים ושוטרים".

על המחסור בשוטרים במדינה – לטענתו של דנינו צריך לדלג מעל משרד האוצר ונערי האוצר "ידוע שאין מספיק שוטרים בישראל. בזמני התמודדתי עם המחסור הזה על ידי הורדת שוטרים לתחנות בשטח".
בנוסף אומר כי השכר של השוטרים הוא אחת הסיבות ששוטרים עוזבים את המשטרה. "קצין, שנמצא שבע שנים במשטרה, ללא קביעות, יודע שיכול להרוויח יותר באזרחות".

meet

מערכת CHANCE TO MEET

חברים וחברות יקרים,כבכל שנה וועידת איגוד התאגידים העירוניים מהווה הזדמנות לפגוש, להכיר ולשוחח עם בעלי תפקידים ברשויות המקומיות ובתאגידים מקבילים. אך מה קורה אם רוצים

המשך קריאה »

שיתוף הכתבה:

דילוג לתוכן